Tervetuloa mukaan kyläyhdistyksen toimintaan!

Tule mukaan kehittämään yhteistä kyläämme! Yhdistyksen toimintaan voi tulla mukaan jokainen kyläläinen. Yhdistyksellä on vireillä kaikenlaista uutta ja mukavaa. Pienimuotoisella jäsenmaksulla tuet yhdistyksen toimintaa ja pääset vaikuttamaan yhdistyksen päätöksen tekoon.

Jäseneksi pääset täyttämällä jäsenhakemuksen. Jäseneksi voivat hakeutua sekä täysi-ikäiset henkilöt että erilaiset yhteisöt (esim. yhdistykset, tiehoitokunnat jne.). Jäsenmaksuista päättää vuosikokous.  Vuoden 2023 alusta jäsenmaksuna peritään henkilöjäseneltä 5 euroa ja yhteisöjäseniltä 40 euroa /kalenterivuosi. 

Jokaisella jäsenellä on vuosikokouksessa äänioikeus (1 ääni/jäsen). Yhteisöjäsenille tarjotaan jäsenetuna maksua vastaan kaksi (2) kylätalon käyttökertaa jäsenkauden (1 kalenterivuosi ) aikana.

< Takaisin